| WeAreSmart a întrebat:

Nu-i nimic daca incarc telefonul chiar daca bateria nu s-a descarcat de tot?

6 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

E recomandat sa il incarci dupa ce bateria e sub 30%. Sa nu il incarci daca e pe la 95%.

| ITMania a răspuns:

Ignora ce`i mai sus.
Bateriile Li-Ion nu mai au efectul de memorie ca vechile baterii pe nichel. Mai mult, se recomanda ca bateria sa nu fie niciodata descarcata sau incarcata complet, ci mentinuta undeva intre 20 si 80% capacitate.

| WeAreSmart explică (pentru ITMania):

Bateria mea e Alcatel

| ITMania a răspuns (pentru WeAreSmart):

Da si tu un model exact sau macar numele telefonului.
Nu e ca si cum ar fi unica. Dar cele pe nichel nu se mai folosesc de mult.

| WeAreSmart explică (pentru ITMania):

Telefon Vodafone Smart Mini, bateria e Alcatel

| ErenJaeger a răspuns:

Nu,nu e nici o problema happy