| kytyna a întrebat:

NU imi apare absolut nimic pe desktop (My computer, bara de start, click dreapta...nimic), ma folosesc doar de task manager. Stie cineva ce as putea face? Nu vreau sa il formatez.

Răspuns Câştigător
| razvanz a răspuns:

Apesi Ctrl-Alt-Del sau Ctrl-Shift-Esc pentru a intra in Task Manager.
Apoi dai File > New Task (Run) > explorer. exe > OK.
Daca merge normal activeaza Automatic Updates din Control Panel pentru a evita problemele de acest fel.

| Bibii21200 a răspuns (pentru razvanz):

Mersiiiiii muult! Mi-a trebuit si mie...

21 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Ctrl+alt+delte (task manager) -> new task -> si scrii acolo explorer, ar trebui sa iti apara, dar daca deja face faze din astea ar trebui sa te gandesti la o reinstalare a sistemului de operarewinking

Răspuns utilizator avertizat
| supermdmario a răspuns:

Intra in panoul de control -la optiuni de econonomisire energie.acolo s-ar putea sa fie buba.

| MoreTime a răspuns:

Normal trebuie ca sistemul sa ruleze automat fisierul explorer. exe, fara el ruland nu poate aparea nimic, deci din task manager dai la File> New task si scrii acolo explorer. exe, va trebui sa mearga.

| vlaaddd a răspuns:

Scaneaza-l, probabil sunt virusi, spyware si malware.

Sau dai task manager, processes cauta explorer. exe, dai end process, pe urma File -> New Task (run) si scrii explorer. exe. Poate merge.

| dani112 a răspuns:

Multumesc mult razvanz am patit de multe ori asta si eu reinstalam windowsu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care stie cum sa fac sa imi apara Run la Start nu il gasesc in Start Menu Itemscrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu prea stiu si la me e la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai ctrl-alt-del

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mssss esti cel mai tare

| alexa007 a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop. dai la arrange icons by.si dai la show desktop icons

sper ca am fost de ajutorhappy

| ramona_1444 a răspuns:

Si la mine e la fel laughing

| raizoguard a răspuns:

Multumesc razvanz si eu aveam aceeasi problema...
Imi aparea "Driver is not READY "
driverele nu erau gata cele audio video si restul programelor.
Multumesc pe mine unul m-ai ajutat foarte mult

| GarryOfLivia a răspuns:

Va rog spuneti-mi si mie cum sa rezolv aceasta problema:cand aprind PC-ul nu imi apare nimic pe desktop nici bara nici nimic.nu merge clik dreapta si daca dau la new task si scriu explore imi da eraore:windows cannot find this item sau ceva de genul in orice caz sunt fffff disperat va rog ajutati-ma in afara de a formata windowsul din nou nu exista alta cale?

| iMiruna a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel
da restart de cate ori este nevoie si daca nu merge du-l la reparat. Mie mi-a mers la restart. MULT NOROC!

| LOLionutLOL a răspuns:

Habar nu am! azi m-i s-a stricat...nu stiu...cred ca trebuie sa-l reinstalezi(windows)ar trebui sa-l repari cumva.trebuie sa se poata repara intr-un fel!

| Mariansss a răspuns:

Am intrat in task manager si explorer.exe l-am inchis cu end processe tree nu cu end processe, si mi-a mers sper ca te-am ajutat

| Din_Mures_Anonimul_1994 a răspuns:

Pesi Ctrl-Alt-Del sau Ctrl-Shift-Esc pentru a intra in Task Manager.
Apoi dai File > New Task (Run) > explorer. exe > OK.
Daca merge normal activeaza Automatic Updates din Control Panel pentru a evita problemele de acest fel.

| Turbatumarius a răspuns:

Mai poate fi si de la aranjare doar daca ai windows 7 pe el urmeaza pasi :
Clic dreapta pe ecran - view - show desktop icons ( bifeaza casuta ).

| Maria_Ana_1993_f a răspuns:

Si daca imi apare ca nu exista explorer?straight face