| Stelian2015 a întrebat:

Nu imi mai functioneaza ok butonul de deschidere a PC-ului.
Cand vreau sa pornesc calculatorul butonul de deschidere aflat la baza isi da start cu greu după cateva incercari si cand cred ca am reusit am problema ca nu apare nimic pe monitor. De multe ori un mic cerc care se roteste si asa ramane pana dau iar restarat si iar restart pana se stabilizeaza. Ce poate fi de vina?

Butonul de la baza se poate inlocui in caz ca e defect fara a fi nevoit sa inlocuiesc toata baza?

2 răspunsuri:
| Karenexon a răspuns:

Salut, incearca sa suni la un service sa le explici poate ei stiu mai bine, in cazu meu am patit la fel si era de la sursa. (mai este o varianta dar nu stiu daca este ok. poate sa fie de la cablul care e cu butonul sa nu fie indoit pin-ul as zice). Scuza-ma daca nu am zis ceva bine.

| NLS a răspuns:

Nu e butonul de pornire de vina, ci 99, 99% sursa.

Am avut problema asta, in 2013, cu o sursa Seasonic X-760 Gold, (crema cremelor, a fost foarte scumpa pentru vremea aia, dupa 2 ani m-a lasat; nu am mai reparat-o, din lene).

De curiozitate, inlocuieste sursa, sau daca nu ai una de rezerva,
du-l la un service de cartier din apropiere, sa testeze cu alta sursa functionala (si suficient de puternica pentru sistemul tau).