| EduardTPU a întrebat:

Nu imi mai merge netul. Asta se intampla de la instalarea unui sistem de operare(linux). Am instalat un xp, nici la asta nu merge, am instalat driverele de pe cd, si tot NU merge.De obicei imi mergea netul de prima data cand instalam windows-ul chiar si inaine de instalarea driverelor, acum nici fara nici cu cele de pe cd. De ce?

3 răspunsuri:
| EduardTPU explică:

@SnakeTheChaos iti scriu de pe un laptop care e conectat prin wireless de la router. Cel cu probleme nu este acest laptop, ci un pc mai vechi. happy

| Eduard a răspuns:

Salut!

Pentru ca fiecare retea de internet vine cu un pachet al ei. De ex. daca ai un router si iei de la altcineva net sau eu stiu, windows-ul il detecteaza automat si iti cere sa-l instalezi. Daca ai o conexiune privata, trebuie sa instalezi programelul pe care ti-l dau ei (romtelecom, rds, upc, Orange etc.).
Pe linux parca e mai simplu de instalat. Ce ai avut Ubuntu? Daca da, cauta pe net pe site-ul lor, e o procedura simpla. In rest daca nu reusesti sa-l instalezi, iti sugerez sa suni la cei cu care ai contract sa vina ti-l instaleze ei.

Multa bafta!

| SnakeTheChaos a răspuns:

Daca nu iti merge netu cum de poti scrie pe TPU?