| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi mai merge touchpad- ul la laptop. Am un laptop HP notebook 450. Mouse-ul USB imi merge. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Driverul de la el l-ai incercat?
Si mai multe detalii? De cand nu merge. Este nou?

| eudoareuu a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu merge de ieri si il am de aproape un an.

| DoarBogdan a răspuns (pentru eudoareuu):

Ce windows ai?

| eudoareuu a răspuns (pentru DoarBogdan):

Windows 10

| DoarBogdan a răspuns (pentru eudoareuu):

Dai la setari. Dupa Devices > Mouse si touchpad.
Apoi mai jos e Additional mouse options. Apoi la Device Settings, sau ultimul de acolo. Si sub Devices vezi ce scrie. Trebuie sa fie tuchpadul activ.
Sau poate daca ai Lenovo apasa f6

| Otto2014 a răspuns:

Apasa tasta fn in combinatie cu f7.

| eudoareuu a răspuns (pentru Otto2014):

E pentru sonor. Nu merge

| Otto2014 a răspuns (pentru eudoareuu):

Uita-te la toate tastele fn,si vezi unde arata o mana, pe touchpad, apasa pe ala, si fn, si s-ar putea sa mearga.

| eudoareuu a răspuns (pentru Otto2014):

Nu imi arata mana pe touchpad. http://farm10.gox.vn/......000m_2.jpg

| Otto2014 a răspuns (pentru eudoareuu):

Jos,in bara din dreapta e ceva ce seamana cu un touchpad, in windows, intra acolo si dai pe enable.