| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi merge camera de la laptop si nu stiu ce sa fac. Apare o camera taiata de o linie si nu ii stiu cauza. Vreau sa precizez ca laptop ul e cumarat azi deci nu ar fi probleme. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Ar fi interesant de stiut daca a mers. Oricum daca ai un laptop nou problema ar putea fi de la driver. Incearca sa faci un update. In functie de marca ar trezbui sa gaszesti la furnizor toate driverele. Primul pas, direct din Windows 10, reinstall driver.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Ma tu minti.
De unde ai cumparat laptop astazi?

| JicaContra a răspuns (pentru Panamax):

De la curier, poate e omul in Australia, ce stii tu tongue

uita-te in device manager si vezi daca ai "imaging devices"
pentru un motiv care imi absolut scapa, dar banuiesc, ca are de a face cu faptul ca sunt pe usb, camera si card reader-ul la un moment dat dispar din device manager... mi s-a intamplat asta la vreo 3 laptop-uri

iar la un laptop nou, poti sa il duci in garantie, faci retur, sa il schimbi, etc.