| Kiduuxz a întrebat:

Nu imi merge microfonul de la laptop (win10). Ce pot face?
Funda.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

In bara de jos, dreapta apare iconita cu difuzorul. Click dreapta pe ea, recording devices si verifica daca microfonul este selectat corespunzator. Ar trebui sa te lasa si sa il testezi.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Printre alte sfaturi, cauta sa activezi sunetul si din tastatura folosind tasta Fn + volum.

| gabicoo a răspuns:

Ai actualizat sistemul? Daca nu intra in setari la update & security si vezi daca sunt actualizari disponibile.
Poate fi si un virus. Fa o scanare completa cu antivirusul tau. Daca ai Win 10 cu licenta poti folosi Windows Defender antivirusul integrat in sistemul de operare. Intra in Windows Defender Security Center la device performance & health si vezi acolo care e problema.
Daca ai windows fara licenta sau daca vrei alt antivirus eu recomand Avast free e cel mai bun dintre antivirusii gratuiti.
Succes.
happy

| NLS a răspuns (pentru gabicoo):

Avast e chiar si dintre cei contra-cost printre primii, insa per total, tot slab e.
Firma noastra a platit 150.000 euro (au cerut in BTC nenorocitii) din cauza lui, nu mai demult de o luna.

| PainTech a răspuns:

Problema a aparut doar pe Windows 10?

| Kiduuxz explică (pentru PainTech):

Acum am deschis skype ul si am observat ca nu merge microfonul. am incercat si pe Facebook si acelasi rezultat.
am dezinstalat skype si am vrut sa il instalez la loc, dar imi da eroare