| BlueStar12 a întrebat:

Nu imi merge touchpad-ul la laptop si nu stiu de ce? Ieri mergea si azi nu. Laptop-ul e marca Lenovo

Răspuns Câştigător
| 2Low a răspuns:

Salut,

Vezi daca nu este vreo combinatie de taste care sa opreasca functionarea touchpad-ul. Apasa simultan tasta Function (FN) (este langa ALT stanga jos ) si cu F7 F8 depinde de laptop.
Incearca o instalare de driver a touchpad-ului din nou.(dupa modelul tau de laptop)
Ps:Cauta driverele pe site-ul producatorului.

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Daca nu din control panel il faci il pui sa se vada in bara de start de langa ceas si de acolo il stingi sau aprinzi sau FN f2, f3 vezi su u unde e desenat un ttouch ped sau poate fi si pe taste 123456789/.

| ellenandreea a răspuns:

Poate l-ai dezactivat.
Trebuie sa fie niste taste care apasate impreuna activeaza/dezactiveaza touch pad-ul.

| ultrassss a răspuns:

Pe tastatura ai lun lacat apasa pe el daca nici asa nu merge in bara de jos langa ceas sunt pictograme ascunse dai acolo si o sa gasesti un patrat cu doua butoane click si de acolo te descurci singur bafta happy