| berlin a întrebat:

Nu inteleg ce inseamna mixer analogic sau mixer cu amplificator? carei diferenta?

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Mixerul analogic nu are amplificare, pe langa el mai trebuie sa legi un amplificator, cel cu amplificator, evident ca dispune de amplificare, nemaifiind nevoie de un amplificator extern. Asta se reflecta in pret, cele fara amplificare sunt mai ieftine.

| MusicFromAvenue a răspuns:

Mixerul analogic este mixerul simplu fara amplificare fara functie de record sau altele. Mixerul cu amplificator este mixerul cu amplificare integrata si nu mai ai nevoie de un amplificator separat. Mixerul analogic poti sa il conectezi simplu la boxe active sau la un amplificator si 2 boxe pasive insa vei iesi mai scump. Mixerul cu amplificator poate fi folosit doar la boxele pasive, daca il vei folosi la boxe active le vei arde. Boxele active sun cele care nu au nevoie de amplificare cele pasive au nevoie. Sper ca te-am ajutat, bafta in continuare!