| Anamariakp a întrebat:

Nu înțeleg ce se întâmplă, mouseul se mișcă...dar nu pot da click pe nimic.
As vrea răspunsuri va rog.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Sunt 2 explicatii:
1. da reboot si vezi daca merge (e partial blocat explorer-ul)
reboot din taste sa da in felul urmator:
apesi pe butonul de start
scrii pur si simplu cmd
in ce iti apare apesi pe butonul echivalent cu click dreapta (se gaseste de obicei in stanga tastei ctrl din dreapta... sub enter)
apoi te duci pe run as administrator
in fereastra aparuta scrii:
shutdown -r -t 00
si dai enter
2. daca celalalt (celelalte) butoane de la mouse merg, atunci butonul de click e defect, cel mai des i se rupe un contact cositorit, daca butonul nu e perfect apasat pana la capat pe placa pe care e prins (si din cauza apasarii repetate pe click, se rupe cositorul)
moment in care... daca nu ai cum sa il cositoresti si nu e mouse scump, atunci schimbi mouse-ul
costa nici 6 lei unul kior:
https://www.emag.ro/mouse/sort-priceasc/c
nici 14 lei unul laser fara fir:
https://www.emag.ro/......priceasc/c

| acerr a răspuns:

Asta am patit eu ieri, se actualiza ceva... nu am stiut, dar dupa un timp am inchis laptopul din buton, apoi cand s-a decshis se actualiza si a mers normal

| CentyLox a răspuns:

E stricat, i-ati altul