| infobacau a întrebat:

Nu ma mai pot loga pe facebook de mai bine de 10 ore. La inceput nu mai puteam utiliza nicio caracteristica (like, comment, status), dupa care intre timp nu mai puteam deloc intra in cont. Am incercat 4 browsere si nu mi-a mers nici unul. Cand intru pe Google Chrome imi apare: "Site-ul web a întâmpinat o eroare când a preluat https://www.facebook.com/login.php?login_attempt=1. Aceasta poate fi dezactivată pentru lucrări de întreţinere sau poate fi configurată incorect.
Iată câteva sugestii:
Reîncărcaţi această pagină web mai târziu.
Eroare HTTP 500 (Internal Server Error): Când serverul a încercat să îndeplinească solicitarea, a apărut o situaţie neaşteptată."

Pe Mozilla nu imi apare absolut nimic. De pe mobil pot sta pe contul meu, dar asta pentru ca sunt logata incontinuu acolo. Am incercat sa imi mai adaug o alta adresa contului (tot pe mobil), si cand mi-au cerut parola de la fb pentru a imi salva cea de a doua adresa, mi-au spus ca parola e incorecta. Nu cred ca mi-a spart nimeni contul, pentru ca eu am activat cand cineva imi intra pe cont de pe un alt ip, si as fi primit mail de la fb.
Vreau sa stiu daca voi ati mai patit asa. Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Eroare 500 Internal Server este o eroare de server-side, adică problema nu este cu computerul sau conexiunea la Internet, dar în schimb este o problema cu serverul site-ului. Reincarca pagina mai tarziu si ai rezolvat''problema''.
Bafta!

| infobacau explică (pentru neluL):

Asa e! Mi-a mers azi dimineata. Deci cam apx 15 ore nu a mers.

| neluL a răspuns (pentru infobacau):

Ma bucur atunci! bye, bye wave

| botik_3241 a răspuns (pentru neluL):

Dar daca e o problema cu serverul site-ului poate afecta doar un cont de facebook? Adica eu am incercat sa ma conectez pe contul meu si nu imi merge, spune ca Facebook va reveni in curand, ca este o problema si sa revin mai tarziu, dar o alta persoana cu contul ei s-a putut conecta pe pc-ul meu. Nici de pe telefon nu imi mai merge sa ma conectez, spune tot asa, sa revin mai tarziu. Deja de pe alt cont nu mi se mai vad albumele cu poze, si nici comentariile. Aveti vreo idee ce s-a intamplat? Mi-e spart contul sau e doar o eroare?
V-as fi foarte recunoascatoare daca mi-ati raspune, pentru ca in cazut in care mi-e spart contul sa stiu sa imi anunt prietenii in cazul in care se trimit mesaje in numele meu. mi-e si frica, adica am mesaje, am tot acolo.
Multumesc!

| neluL a răspuns (pentru botik_3241):

Facebook are cu aproximatie 200.000 de servere alocate in diferite regiuni ale lumii. Cand pica un server, afecteaza toate conturile de pe acel server. Cealalta persoana care s-a conectat pe facebook are cont pe alt server fata de tine.
Stai linistit/a ca e doar o eroare de server -> Facebook va reveni in curand! Incearca mai tarziu.

5 răspunsuri:
| Irina_Lucia_1974 a răspuns:

Si eu mai patesc de astea...e de la net sau server...