Întrebare recomandată | Mario_Mario_1978 a întrebat:

Nu ma pot loga la mail. Il am de 3 ani, nu merge parola. Oare de ce?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din cate stiu eu daca nu il folosesti o perioada de timp ti se sterge contul.

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru Bondarel99):

Chestia cu perioada de timp nu mai e valabila la outlook, yahoo si gmail

| Diavolo18 a răspuns:

Asa mi-a facut si mie. Nu mai ai cum sa-l recuperezi. Pentru asta mi-am facut eu cont la gmail. Ca este mult mai ok.

| DoarCineva7689 a răspuns:

Avand numarul de telefon pus in detaliile contului, poti da click pe optiunea forgot password sau am uitat parola si dupa o sa-ti trimita un mesaj pe telefon. Acolo este un cod. Il bagi in tab-ul care te intreaba de el in browser si te pune sa-ti schimbi parola.
Fundă? PS: Aceasta metoda a fost incercata pe Yahoo Mail.

| relaxdaudinpom a răspuns:

Nu, nu e vorba de mine: eu nu mai folosesc Yahoo Mail de foarte mult timp (deși contul încă există și e verificat automat cu pluginul X-notifier din Firefox) - am trecut cu toate armele la Gmail încă de la apariția sa, din 2003 sau 2004, când am primit o invitație pentru crearea primului cont. Dar draga mea soțioară încă folosește Yahoo Mail și nu reușesc s-o determin să renunțe la porcăria de Yahoo, chiar dacă are și cont Gmail și chiar îl folosește.

Prima dată mi-a spus acum vreo 2 săptămâni că nu reușește să se mai conecteze de pe telefon pe Yahoo Mail (cont adăugat în aplicația Gmail) și-i apare o eroare de sincronizare. M-am făcut atunci că nu aud, poate-poate o să treacă definitiv în tabăra Gmail. Degeaba: a tăcut până azi dimineață, când și-a pus la bătaie tehnicile de persuasiune și m-a făcut să-i găsesc rezolvarea?

Așadar, cine are probleme de conectare Yahoo Mail de pe Android trebuie să se logheze la contul Yahoo de pe laptop sau desktop, să pună mouse-ul pe rotița din dreapta sus și să dea click pe Account Info.