| ArianaG a întrebat:

Nu mă pricep la IT dar aș avea nevoie de o informație, dacă un laptop are parola pentru Bios și HDD iar acesta este pe Linux ( dar nu se poate intra + i se va schimba OS cu un Windows) va fi nevoie de parole?

2 răspunsuri:
| RaveNSaD a răspuns:

Normal nu fiindca e un restart dar depinde si in cazul tau daca ITS-ul e negativ cu un ipn.037

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e pe BIOS da. Si daca hardul e criptat cu Bitlocker sau alta tehnologie de criptare care se foloseste de firmware-ul hardului sau al UEFI-ului (poate ai zis din nestiinta BIOS), nu va fi accesibil fara parola.