| Danutz_4269 a întrebat:

Nu mai imi functioneaza mouse-ul oricat incerc sa il misc sageata de pe desktop ramane fixa in acelasi unde apara de cand deschid computerul.Am incercat sa il inlocuiesc si tot asa se comporta in schimb orice mouse conectez se aprinde ledul rosu deci primeste curent.Insa pot lucra la tastatura dar fara mouse se lucreaza foarte greu la un PC.Ce problema pot avea si cum sa o remedez?

6 răspunsuri:
| sincer a răspuns:

Incearca cu un mouse conectat prin USB nu prin mufa standard, daca merge inseamna ca mufa este problema.

Răspuns utilizator avertizat
| JusticeForCraiova a răspuns:

Salut.
1. Inlocuieste mufa de la mouse in alt usb.
2. vezi sa ai curent la mouse adica daca se vede luminita aceea.
3. Vezi in bios.
4. Trage pc din priza sau din sursa din spate de la unitate, porneste pc astepti sa se incarce si bagi mufa imediat in usb la unitatea din spate si umbla din tastatura la start>control panel>Add Hardware si dai next next o sa-ti apara ceva cu mouse si dai ok si cred ca o sa-ti mearga mouse.

| SinfulDesire a răspuns:

Daca mausul iti este pe mufa ia-ti unu pe USB

| BLEACHhallow32 a răspuns:

Daca ai usb incearca si muta usb de la mouse in alta parte iar daca ai cu mufa ia-ti alt mouse ca asa mi s-a intamplat si mie. FUNDA?

| Danna00 a răspuns:

Baga mufa din nou..si apoi dai un restart la pc big grin adica il stingi de la buton.