| Denila123 a întrebat:

Nu mai merge să citească cablul de la modem firul, portiera sa garat, și m-am gândit ar merge să tai firul și săi leg alta mufa de useb

4 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

Sa garat? Useb? Ce incerci sa zici acolo? Da in principiu merge sa schimbi un cablu dar iti trebuie cositor si ciocan de lipit si fludor ca sa faci lipiturile direct pe placa si in usb daca schimbi un cablu usb cu usb va merge daca schimbi un cablu jack cu mufa usb nu va merge.

| Denila123 explică (pentru umbra09):

Deci sa să înțelegi, unitatea are un portiera unde se baga cablul galben de la modem, și să stricat portiera aceea și as vrea să tai mufa de la firul de la mod și să leg una usb, ar merge,

| umbra09 a răspuns (pentru Denila123):

Nu, vei gasi la un magasin unde se vand cabluri exact acea mufa. Desfaci mufa aia si o schimbi cu cea noua sau schimbi cablu ca-i vorba de cativa lei...

| Denila123 explică (pentru umbra09):

Nu prea mai înțeles cablul merge tot treabă ros eam făcut proba la laptop, eu vreau sa ii tai mufa acea și să leg firele la o mufa usb se poate