| DarkShina5566 a întrebat:

Nu mai pot trimite cereri de prieteni pe facebook! Ce se intampla? Cum as putea rezolva problema? Detalii va rog, fundita

Răspuns Câştigător
| Shopiaalin a răspuns:

Nu poti trmite pentru cateva zile cereri de prietenie fiindca ai trimis mai multe intr-un timp si se considera a fi un spam
dar in cateva zile vei putea trimitehappy
funda?

6 răspunsuri:
| gabitzuyo89 a răspuns:

Problema se rezolva de la sine in 48 ore.ti s-a blocat accesul la sectiunea "adauga ca prieten" deoarece ai dat add la multa lume intr-o perioada scurta de timp,iar sistemul a considerat acest lucru ca spam.Ce poti face tu e sa intri in cererile tale de prietenie trimise, si sa le stergi pe cele la care nu ti s-a raspuns, sau cele la care ai fost refuzata.

| Teo a răspuns:

Asteapta vreo 3 zile si dupa vei putea.Am patit de multe ori. funda?big grin

neluL
| neluL a răspuns:

Uite ce scrie Facebook despre problema asta:
Facebook este un loc care permite conectarea cu prietenii, familia, si alte persoane pe care le stiti personal. Daca ati fost impiedicat sa trimiteti cereri de prietenie pe Facebook, este probabil ca multe cereri de prietenie trimise de dumneavoastra in ultima vreme sa fi ramas fara raspuns. Asta se poate intampla din cauza ca ati trimis cereri de prietenie strainilor sau poate fi legat de alt comportament pe care membrii Facebook l-au reportat ca fiind nedorit. Va va fi permis sa adaugati prieteni din nou in curand. La acel moment, va rugam sa nu uitati sa trimiteti cereri de prietenie sau mesaje doar persoanelor pe care deja le cunoasteti personal. In caz contrar, limite suplimentare pot fi introduse pe contul tau. Pentru mai multe informatii cu privire la drepturile si responsabilitatile dumneavoastra in calitate de membru Facebook, va rugam sa faceti click pe termenii (Terms) din partea de jos a oricarei pagini Facebook. Conexiunile intre prieteni pe Facebook trebuie sa fie confirmate de ambele parti implicate. Acest lucru se intampal printr-o cerere de prietenie initiala sau o invitatie de a adera la site si o confirmare a cererii de catre destinatar. Tehnic, nu este posibil sa deveniti prieten cu cineva fara aceasta confirmare. O cerere de prietenie poate fi trimisa manual sau prin intermediul gasirii de prieteni (Friend finder) sau gasirii de colegi de scoala sau munca (Classmate/Co-worker Search). Cand utilizati aceste functii, va rugam sa fiti constienti de faptul ca mai multe cereri de prietenie si invitatii pot fi trimise simultan. In cazul in care un utilizator se inscrie prin cadrul acestor invitatii, acesta va fi adaugat automat la lista dumneavoastra de prieteni.

NU POT ADAUGA UN PRIETEN PE FACEBOOK

Va rugam retineti ca setarile de securitate v-ar putea limita abilitatea de a vedea butonul „Add as friend" al unor utilizatori. De asemenea, o data ce i-ati trimis o cerere de prietenie unui utilizator, nu veti mai putea trimite alta.
Bafta!

| drakosu a răspuns:

Spam.facebook-u asta ii o prostie ...mare.cica daca trimiti mai multe cereri ii SPAm mutativa fratilor inapoi pe hi5 laughing ca facebook i din ce in ce mai enervant.**** de facebook. salutare

| Dontforgettosmile a răspuns:

Si eu am patit-o. Nu te teme, asta este doar o "pedeapsa" care tine cel mult 6 zile. S-a intamplat din cauza faptului ca ai trimis prea multe cereri de prietenie intr-o zi si nu ti-a raspuns nimeni, ori atunci cand te-au adaugat in lista lor de prieteni probabil au raspuns ca NU te cunosc din afara Facebook-ului.

| Ardelean_Daniel_1980 a răspuns:

Nu pot trimite cereri de prietenie tel lumia