| Sonia822 a întrebat:

Nu-mi mai functioneaza butonul start, probabil de la vreun update nereusit, cu o eroare. Ce e de facut? E neinchis de cateva zile.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-i un restart

| LPCTSTR a răspuns:

Butonul de start vine la pachet cu firmwareul dispozitivului si nu este afectat de vreo actualizare de sistem cum actualizarile de sistem vizeaza numai fisierele sistemului de operare si nimic altceva.
Fie este blocat, fie s-a ars vreo componenta de pe placa de baza, actualizarile de sistem nu pot avea astfel de rezultate.

| Sonia822 explică (pentru LPCTSTR):

Te inseli

| LPCTSTR a răspuns (pentru Sonia822):

Spune persoana care nu are idee de ce nu-i merge butonul?
Nu pricep de ce ai mai venit aici daca nu ai ce sa ne intrebi.

| Sonia822 explică (pentru LPCTSTR):

Poate te lamureste articolul asta https://www.go4it.ro/......-19160049/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce buton? Din calculator fizic sau virtual? Poti folosi pe celalalt.
Sau ai incercat si de la tastatura sau numai cu mouse?
Acum depinde si ce windows ai, poti intra prin foldere sa deschizi aplicatia cu shut down(dar nu stiu eu unde).
Sau mai poti sa-l programezi din control panel sa se inchida singur dupa inactivitate.

| marinaru777 a răspuns:

Ai verificat in control panael este o optiune When i push power off...sa dai acolo default