| ElEmennt622 a întrebat:

Nu-mi merge Touch ID ul pe Iphone 6Plus. Am citit ca nu merge sa schimbi butonul cu alta amprenta fiindca va aparea o eroare (eroarea 53 parca). Cum pot trece peste eroarea asta? Sau cine a mai schimbat cum a facut?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Butonul home e unic.
E pereche cu placa telefonului.
Încearcă să restabilești setările telefonului. Nu telefonul. Doar setările.
Dacă nu merge mai poți încerca un reset total al dispozitivului și să faci update ín cazul in care ai disponibil.
Altceva nu ai ce face.

| ioan452 a răspuns:

In momentul in care ți s-a stricat touch id, ii gata!, nu mai ai ce sa-i faci. Știu pentru ca și eu am iPhone 6 plus și mie prima data mi s-a stricat touch id apoi butonul home. Am fost cu el la service și așa mi -a zis. Nu o sa ți mai funcționeze amprenta, chiar dacă schimbi butonul, și mie îmi da eroare.