| VladMihai03 a întrebat:

Nu mi se mai conectează perifericele la calculator. Calculatorul mi se aprinde mai exact :ventilatoarele, cooler ul, placa video luminează dar dacă pornesc monitorul primesc doar semnal dar îmi zice că nu e nimic conectat. Ce ar trebui să fac?
Link pc: https://altex.ro/......DIGITAL21/

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

1. verifica cablul de la monitor
2. conecteaza calculatorul la alt monitor si alt calculator la monitorul tau
3. incearca sa conectezi monitorul la mufa de pe placa de baza - daca vei avea imagine inseamna ca e o problema cu placa video

| Muraru_Vladut_Stefan_1996 a răspuns:

Daca nu primesti semnal la Monitor inseamna ca e de la placa de baza, asa am avut si eu o problema nu primeam semnal la Monitor si credeam ca e de la procesor dar am schimbat placa de baza si a mers daca nici asa nu merge incearca alt procesor sau alt cablu sau alt monitor

| VladMihai03 explică (pentru Muraru_Vladut_Stefan_1996):

Primesc ceva ca și cum ar fi ceva conectat dar îmi zice că nu e nimic conectat +perifericele nu primesc curent

| VladMihai03 explică:

Nu a mers nimic