| DdDdH a întrebat:

Nu porneste calculatorul! Mi-am cumparat un sistem Myria v19 de la altex si nu porneste. Am cuplat tot, sursa este on, etc. Aveti vreo propunere? Cei de la altex sunt liberi 2-3 zile si nu pot sa aflu nimic de la ei.

10 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Se roteste ventilatorul de la sursa?
Daca da, ce tip de cablu ai folosit pentru a duce semnalul video la monitor?

| DdDdH explică:

Mouseul se aprinde, in rest nimic, nici un sunet. Nu vreau nici sa-l desfac deoarece pierd garantia. cred ca ii fac formular de retur.

| vidii a răspuns:

Astia cu myria lor sigur n-au introdus bine cablul 24pin in placa de baza, om*g, sursa ..vai de ea
Du-te cu el la garantie, suna-i ...baga-le ceva pe gat

| K0sti a răspuns:

Pocnitori iei, pocnitori ai...
Calculatorul ti-l faci tu, nu iei prostiile astora la oferte! Cand v-o intra in cap chestia asta...

| EnvyU a răspuns:

Asta ca sa luati aminte sa va faceti voi calculatorul pe piese si nu cumparat gata facut. Nu prea ai ce ii face daca nu poti desface carcasa, decat probabil sa vezi daca ai bagat bine cablul de la monitor, si daca ai alt monitor sa incerci la altul. Se aude ca a pornit totusi?

| DdDdH explică (pentru vidii):

Nu stiu ce sa zic, am plecat 10 minute si s-a bagat fratimio. In alte cuvinte PA GARANTIE. Totusi ma gandesc sa nu fie de la temperatura camerei. La mine este foarte cald si ma gandesc sa n-o fi facut condens. Astept pana maine sa vad ce se intmapla.

| DdDdH explică (pentru EnvyU):

Nu se aude nimic, insa observ ca primeste curent deoarece mouse-ul se aprinde.

| vidii a răspuns (pentru DdDdH):

Poa´ sa se aprinda mouse-ul, daca sursa nu primeste destul curent incat "sa dea" mai departe, sau poate vreun pin dintre cei 24 al conectorului placii de baza e rupt/indoit ..nu prea sunt metode

| DdDdH explică (pentru vidii):

Deci ultima speranta e maine. Poate porneste, mersi!

| DdDdH explică:

Pana la urma am desfacut carcasa si am vazut ca nu erau cuplate firele pentru butonul de pornire. Multumesc pentru ajutor.