| WeAreSmart a întrebat:

Nu pot instala aplicatii din Play Store, zice mereu ca e plina memoria interna, dar cand intru in setari arata ca memorie libera e destul de multa. L-am formatat dar problema a ramas. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Deoarece memoria telefonului/tabletei tale are 2 partitii ( una cu os-ul, iar pe alta se salveaza automat pozele/filmarile, etc ) Automat cand vrei sa instalezi o aplicatie telefonul incearca sao instaleze pe partitia cu sistemul de operare care este full de aceea spune ca nu ai destul spatiu.

| RaduTN a răspuns:

Cumpara-ti un card de memorie si muta toate aplicatiile din memoria interna pe card.Toate aplicatiile/jocurile le instalezi pe card, astfel nu o sa mai ai memoria interna plina.

| 4BubaNeagra a răspuns:

Daca ai incercat sa-ti restabilesti setarile din fabrica si nu merge, incearca sa-ti schimbi si contul de pe store, poate o sa-ti mearga.