| AlbertSeby a întrebat:

Nu pot intra in Windows 8 pentru ca imi da eroarea 0xc00000e9.Cum rezolv?

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ok, deci... aici e o problema de HDD. Da 'failure' atunci cand sistemul booteaza. Poti da o geana aici sa vezi cauzele: http://www.optimizemswindows.com/how-do-i-fix-error-0xc00000e9/. Motivele pot fi multe, de asta nu pot particulariza.

P.S.: Schimbarea HDD-ului ar rezulta inlaturarea erorii in proportie de 100%, dar asta ar trebui sa fie o ultima optiune.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Scoate bateria de la bios, memoriile, placa video timp de 20 de min. Sa nu fi conectat la retea. Intri in bios treci data si ora, hardul si dvd-ul sa fie master si slave. First boot dvd! Faci un Hirens Boot Cd si formatezi cu el partitiile, sa fie primary, da! Dupa care dvd-ul cu win8. Vezi ce zice! Bafta!

| AlbertSeby explică:

Nu pot intra in windows

| miTzuliK93 a răspuns (pentru AlbertSeby):

Atunci incearca tutorialul intrand in Safe Mode.