| Alexandru_Ionut_1992_Lo41 a întrebat:

Nu pot reseta deloc un note 8 nu mai pot folosi nici butoanele home cei de facut?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte de a face orice resetare (si stergere implicita), opreste complet telefonul din butonul de pornire-oprire (il tii apasat indelungat pana ce se stinge)!
Dupa o asteptare de minim 5 minute pornesti telefonul tot din acelasi buton si astepti sa se incarce sistemul.
Ai mari sanse sa-si revina telefonul dupa aceasta re-pornire.

Daca nu-si revine, este indicat sa te folosesti de garantie (daca mai ai), salvand intai ce poti din telefon (scoti si toate cartelele - SIM si memorie - din telefonul stins).

| gelu1970 a răspuns:

Instaleza din pagina Samsung programul Smart Switch. Il instalezi in pc. Apoi conectezi telefonul la pc prin cablu si in Smart Switch daca bine imi amintesc ai opțiune reset.

| Illuminati2016 a răspuns:

1. După cum sa menționat anterior, înainte de a continua resetarea hard, este recomandat să creați copii de rezervă ale tuturor datelor importante pe un computer, pe hard disk sau pe un card SD extern.
2. Asigurați-vă că dispozitivul este oprit
3. Apăsați și țineți apăsată tasta Bixby și tasta de creștere a volumului, apoi apăsați și țineți apăsată tasta de pornire.
4. Când apare mascota Android, eliberați toate tastele. Ar trebui să vedeți "Instalarea actualizării sistemului" timp de aproximativ 30-60 de secunde înainte ca meniul de recuperare a sistemului Android să apară.
5. Utilizați tasta de reducere a volumului pentru a naviga prin meniul de recuperare și evidențiați "Ștergeți datele / Resetare din fabrică" și apăsați tasta de pornire pentru a selecta.
6. Apăsați tasta de reducere a volumului până când se evidențiază "da" și apăsați tasta de pornire.
7. Când resetarea din fabrică este finalizată, apăsați tasta de pornire pentru a selecta "Reporniți acum sistemul". Telefonul va reporni cu resetarea tuturor datelor.
Funda?

| vinoACASAcuMINE a răspuns:

îl duci la un service.

| Maria1300 a răspuns:

Incearca sa aoesi totusi in acelasi timp pe butonul de home, butonul de pornire si butonul de la volum sus. Ar trebui sa ti se deschida un meniu din care poti selecta ce vrei (sa resetezi telefonul, sa faci backup, sa stergi datele, etc.)

| aLoneInDark18 a răspuns:

Du-l la resoftat, nu costa mult.