| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa instalez Opera. L-am descarcat, l-am deschis si am asteptat sa se incarce. Apoi mi-a dat eroare : "This aplication has failed to start because WndowsCodecs.dll was not found" si "Failed loading laucher_lib.dll". Am facut rost de ele, dar tot n-a mers. Ce pot sa fac? Am windows XP.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Sunt câte vrei.Dar cel mai eficient din câte am testat este Modzilla Firefox, pentru Windows, iar pe Linux, recomand Iceweasel(ppa:). Icewasel e o intersecție între firefox și Google Chrome, dar mult mai bine optimizat, si mai rapid.
Uite aici un test între cele mai des utilizate browsere de internet:
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/
S-ar putea să îti fie de folos.Succes

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceva normal la ce Windows contrafăcut ai, că ncic piratat nu se mai găsețe dpoi legal(e retras de pe piață de 5 luni și din 9 aprilie va devenii istorie).
îți lispește„WndowsCodecs.dll". Acest dll este parte a Windows-ului, iar la unul original nu contrafăcut de pe fileliste sau torrenze este de ja conținut.
încearcă sa cauți aici:
http://www.dll-files.com/
Dll-ul ce îti lipsește, iar apoi să îl adaugi în system32(cred că)
Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Am incercat si tot n-a mers. Bag cucu', in afara de Mozila si Chrome mai e alt browser? Fara explorer si Opera.

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt câte vrei.Dar cel mai eficient din câte am testat este Modzilla Firefox, pentru Windows, iar pe Linux, recomand Iceweasel(ppa:). Icewasel e o intersecție între firefox și Google Chrome, dar mult mai bine optimizat, si mai rapid.
Uite aici un test între cele mai des utilizate browsere de internet:
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/
S-ar putea să îti fie de folos.Succes