| Antonia90 a întrebat:

Nu pot sa ma uit la filme din pc.Am windows 7. Am incercat cu BS Player, VLC player, MKV player, Windows Home Cinema, Windows Media Player si mai multe programe sa imi deschida un film si nu functioneaza cu niciunul. Imi spune ceva de codecuri, am instalat K-Lite Codec Pack si la fel. Nu stiu ce sa mai fac. Poate cineva sa ma ajute? Chiar si prin Team Viewer doar sa imi rezolve problema ca eu nu mai stiu ce sa fac.

19 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ce vă place vouă să vă complicați cu programe fantomă în gen BS player, etc când este o soluție foarte simplă și anume Windows media player și Windows 7 codeck pack. Uite aici de unde să descarci aceste codecuri:
http://www.windows7codecs.com/
cu codecurile aste vei putea vedea și filme în format DVX direct cu media player-ul.Succes

| Antonia90 explică (pentru DeyCj):

Am incercat si cu Windows Media Player, am descarcat windows 7 codecs pack si tot nu merge.

| DeyCj a răspuns (pentru Antonia90):

Aidezinstalat complet celelate codecuri șin BS player și tot așa se întâmplă?
În ce formate îți sunt filmele?

| Antonia90 explică (pentru DeyCj):

Da,le-am dezinstalat. In format D.V.D.

| DeyCj a răspuns (pentru Antonia90):

Încearcă să îl convertești în alt format cum ar fi wmw sau avi. Poți face asta cu suita asta on line folosind acest site:
http://www.online-convert.com/
Încă de formatul ăsta nu am auzit, dar poți încerca să îl convertești folosind site-ul recomandat

| Antonia90 explică (pentru DeyCj):

A nu, scuze am gresit. Aici imi scrie Tip fisier: Clip video(.avi). deci cred ca e avi.

| DeyCj a răspuns (pentru Antonia90):

AVI.urile precis ar trebui să le deschidă, asta în cazul în care îs descărcate complet. Când foloseam wingozu lu gates aveam windows media player și windows media player codek pack și nu am avut probleme cu deschiderea avi-urilor. Poate că e ceva de la DLL-urile din media player, dar asta se rezolvă cu o resoftare cu un windows original(zic original nu mă refer la unul licențiat așa cum este greșit împlementat printre româniii cibernetico-cobani)

| Antonia90 explică (pentru DeyCj):

Si eu ce ar trebui sa fac sa pot vedea filmul? Chiar nu inteleg de ce nu merge.

| DeyCj a răspuns:

Trebuie setat s ă faca asta.Nu tot ce implicit setat e și bun.

| Mădă0611 a răspuns (pentru DeyCj):

Nu merge nici asa, ba chiar ti-o incarca de 2 ori, din cate tin minte. thinking
Si prin identic, vreau sa spun identic, un space in plus si bye. laughing Asa, si trebuie neaparat codecul vobsub, care poate e in pachetul despre care vorbesti.

| jimm999 a răspuns:

Ma dai clic dreapta pe film si acolo este deschide cu si alegi player-ul pe care il folosesti

| Antonia90 explică (pentru jimm999):

Ma da eu ce tot am zis in intrebarea aia?

| gangam a răspuns:

Poate ca pc-ul tau e sricat da mai bine reinstalezi windows-ul

| Antonia90 explică (pentru gangam):

Nu cred ca e stricat l-am cumparat acum aproximativ o luna.

| lyond a răspuns:

Buna! Spue-mi in primul rand ce fel de filme vrei sa vezi. Ex: DVD, HD, DVX. In al doilea rand spune-mi ce sistem ai (calculator). Adresa mea de email este lyond1978@yahoo.com

| Antonia90 explică (pentru lyond):

Filmul pe care vreau sa-l vad e D.V.D. Am Acer Aspire 5750G cumparat acum aproximativ o luna. La inceput filmele imi mergeau acum nu stiu ce am facut de nu mai merg.

| Antonia90 explică (pentru lyond):

Plus ca am pus un dvd si filmele de pe el le puteam vedea, mergeau cu toate programele mentionate in intrebare.