| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot vedea canalele tv pe cool tv online. am sopcast si sunt pe XP. funda pentru cel care ma ajuta sa -l fac sa mearga!

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeaaaaaa a răspuns:

In primul rand atat iti zic:Cool tv este VIRUSAT

10 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Instaleaza pluginu tvonline de la ei intra pe http://www.cool-tv.net/plugin

| anonim_4396 explică (pentru itsoft):

Am instalat, tot nu merge

| itsoft a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat ultima versiune de soupcast ai instalato?

| anonim_4396 explică (pentru itsoft):

Da, dar nu-mi merge decat V 3.5

| Jipa95 a răspuns:

Merge numai pe interet explorer! Daca folosesti chrome, mozila, sau alte browsere nu merge!

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Stiu. dar nu-mi merge nici INternet explorer nici pe alt browser!

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca primesti eroarea aia cu ''this channel is offline now'' este de la ei, au probleme cu site-ul!
- Descarca ultima versiune de sopcast pentru windows-ul tau, respectiv vlc
- internet explorer trebuie sa fie 100% functional sa nu-ti dea erori
Daca tot nu reusesti, descarca niste versiuni mai vechi ale browserului maxthon, merge si pe ala.

Iar daca nici asa nu-ti merge, reistaleaza-ti windows-ul, ai probleme!

| dannyel86 a răspuns:

Sopcast nu mai merge de ceva vreme, iar singurii care pot remedia problema sunt cei care transmit online semnalul prin acest program. Niciun site nu le poate deschide pana nu se rezolva de la server. Poti accesa sursele vlc si cele in real player. Sopcast e inactiv momentan.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Asta stiu sie eu, insa tocmai ce-am adresat o intrebare daca atii reusesc sa vada, si au respuns afirmativ. numai la mine nu merge!

| InspiratieDIY a răspuns:

Salut,

Uite raspuns de la cei de pe cool-tv.ro, acum 3 zile

"Deocamdata, cei de la SopCast intampina probleme la serverele principale ce tin toate transmisiunile de date online. Se lucreaza la remedierea problemei, fiind destul de complicata.
Ne cerem scuze in numele lor pentru dificultatile intampinate in aceasta perioada.
Din cauza acestor probleme SopCast nu functioneaza mai pe nicaieri.
In zilele urmatoare speram ca problemele sa fie puse la punct iar serviciul sa revina din nou la normal.

Multumim pentru intelegere!
Echipa www. cool-tv.ro"

Sper ca asta iti explica problema.
Bafta!