| DrinK95 a întrebat:

Nu prea ma pricep la calculatoare și as vrea sa știu ce trebuie sa schimb la acesta pentru a rula cât de cât niște jocuri.
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3, 20GHz
Video Card ATI Radeon HD 2400 PRO
Ram 4.0 Gb

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

In primul rand, "ce jocuri"? Si-n al doilea rand, ce buget? Ca sa ai fps-uri mai multe, placa video. Apoi du-te pe un procesor si mai multi rami. Pentru o fluiditate adauga si-un ssd. Dar ca idee, cel mai probabil nu merita sa bagi bani in sistemul respectiv.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cumpără alt pc.

| flixbuster a răspuns:

Cu acest sistem poti rula ceva jocuri de acum 15 ani. Pentru orice altceva trebuie sa schimbi tot sistemul.

| Samy2486 a răspuns:

In primul rand procesoru apoi placa video, dupa placa de baza, si rami adica...cam tot.