| IntrebariFuckingCiudate a întrebat:

Nu se mai aude sunetul deloc la calculator. L-am deschis si nu se mai auzea nimic, nici muzica, nici sunetul de la filme, absolut nimic. Am reinstalat driverul de sunet, tot nu a mers. Am reinstalat windowsul si toate driverele, tot nu a mers.
Placa de baza am cumparat-o acum cateva luni ( mai putin de 1 an ).
Care poate fi problema? Ce pot face?

11 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Jack-ul boxelor mai e în slot-ul potrivit?
Iata cateva posibile cauze ale problemei tale:
1.Ai boxele arse.
2.Placa de sunet a ieșit din slot că ai dat cu picioarele în pc.
3.Placa de sunet e arsă.
4.Fă update de driver, nu instala drivere care nu sunt compatibile.
5.Nu ai boxele în priză.
6.Ai windows 7?

| fresHZoNe a răspuns:

Vezi ca se poate sa existe prin bios optine care sa iti opreasca sau sa porneasca placa de sunet. verifica mai intai sa nu fie cumva oprit din bios.

daca nu ai asa ceva, placa sunet arsa, garantie [daca ai]!

| grgdlk a răspuns:

Placa de sunet arsa, ai instalat driverul care trebuie? fa i si un update daca nu merge s-a fu, tut placa

| Vichtory a răspuns:

Ideea e ca sa-ti cumperi alte boxe. Placa de sunet are probleme, sau ceva nu e instalat la tine in calculator.

| CrissuCristina a răspuns:

Poate ti s-a ars placa de sunet sau nu iti mai merg boxele!

| IntrebariFuckingCiudate explică:

Am rezolvat problema, mersi la toti pentru raspunsuri.
Dupa ce am reinstalat windowsu si toate driverele, m-am chinuit cu el si tot nu mergea, am incercat tot ce se putea. Apoi l-am scos din priza, l-am curatat de praf, l-am bagat inapoi, tot nu mergea. Dupa ce am dat 100 de injuraturi, am instalat din nou driverele. Am zis sa incerc: am bagat castile, nu mergea. Am bagat boxele si nu mergea iar cand am miscat putin mufa ( am scos-o putin ) a inceput sa se auda. Se pare ca era o problema banala; la un moment-dat ma gandeam cum sa fac sa le trimit la aia de la eMAG placa de baza inapoi ca e arsa placa de sunet.

| Green007 a răspuns:

La fel am patit si eu dar mie imi expirase windowsul si nu stiam de ce nu imi mai merge sunetul ma tot punea sa ii fac upgrade si degeaba instaleaza alt windows

| NoNsEnS a răspuns:

Nu ti se mai aude sunetul? Daca ai windows 7 incearca sa:
Intri in control penel>hardware and sound>Sound >Si acolo vei gasi Speakers dai dublu click pe el>Levels>Si dai la 100%
Inca nu iti merge? Incearca sa imprumuti de la un prieten o pereche de casti/o pereche de boxe, si sa le contectezi la calculatorul tau, daca iti merge boxele/castile imprumutate inseamna ca ai o problema cu boxele tale(ti sau ars)

| Claudiu_Guraliuc_1995 a răspuns:

Vezi in control panel la sectiunea hardware and sound, daca nu iti apare driveru sau nu merge setat, dai unistal si reinstaleza-l! Daca ai windows 7 sau vista dai un restore sytem! Alta vrianta descarca slimsdriver de aici=>http://www.driverupdate.net/ si fai un update! Ps diveru audio il poti descarca si de pe site-ul producatorului placi tale de baza. Spor la treaba:)