| Lauralive a întrebat:

Nu se poate sterge ce e pe keylogger? Dau eu am BitLocker drive encryption si ce e asta?

1 răspuns:
| Makingston a răspuns:

Keylogger-ul e un program destinat hack-ingului, este caracterizat pe post de stealer astfel incat creeaza un server care in momentul deschiderii extrage anumite date din pc-ul victimei si le trimite fie pe o adresa de mail fie pe un server ftp ...host. Poti sterge datele primite de la keylogger accesand acea adresa de mail sau acel host.
Bit locker e o porcarie.
Tu probabil ai luat un sv de keylogger> schimba parolele conturilor... si alta data foloseste un antivirus decent gen kaspersky, norton internet security sau chiar si bit defender.