| JokerMato a întrebat:

Nu stiu ce are cartela mea.Nu pot trimite nici macar un mesaj.Acum vreo 2 ani am dat la o verisoara sa trimita un mesaj cuiva si de atunci nu mai pot trimite mesaje.Fie ca ma credit fie ca nu, imi scrie eroare la trimiterea mesajului si,, reincercati?" si trebuie sa aleg da sau nu. Daca aleg da imi rescrie la fel.Nu stiu ce sa fac.am incercat la multe telefoane si la fiecare imi face asa. Cel mai bun raspuns funda + VOT

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Intra la cineva in telefon, sau cauta pe net la operatorul tau de telefonie mobile pe site, numarul centrului de mesaje scrise. Cand tu scrii un mesaj, acesta nu se trimite direct la destinatar, ci la centrul de mesaje scrise, de unde se cauta destinatarul, si se trimite in caz ca se gaseste. In setarile de la mesaje, poti selecta un numar de telefon pentru centrul de mesaje scrise, si sunt sigur ca la tine e gresit numarul, de aia nu poti trimite mesaje scrise.
Vezi la un coleg care are tot cartela/abonament de la aceeasi firma ca a ta, care este numarul, sau mergi la o reprezentanta a furnizorului de telefonie mobila sa-ti zica numarul si poate chiar sa-l instaleze.
Succes;)
http://goo.gl/Dq6PQ

2 răspunsuri:
| Fluffinator a răspuns:

Si tu stai cu cartela aia de 2 ANI!?

Cumpara alta!

| albastrualb77 a răspuns:

De ce nu mergi la reprezentanta de unde ai luat cartela, e cel mai indicat, si eu am patit asa si mi-au schimbat cartela, sa ai o zi frumoasa.