| Dumitru_Alexandru_1995_MKq1 a întrebat:

Nu stiu ce are routerul/pc ul meu. Adica - nici nu stiu sa explic- folosesc un router wireless, si merge netul pe device-urile wireless dar pe pc nu.cand cablul de net e in router, nu vrea in nici o forma sa functioneze - adica apare triunghiul ala galben la conectiune- si nici nu pot sa accesez 192.168.1.1 ca imi spune ca e unrecheable. daca scot cablul de net si il bag direct in pc, internetul functioneaza.cum sa remediez problema?

2 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Ai incercat sa ii dai un reset? Langa butonul de pornire ai un spatiu mic, e un buton acolo. Foloseste ceva ascutit, tine apasat 5-10 secunde pana se reseteaza, apoi incearca sa il conectezi din nou. Face asa dintotdeauna sau a mers ok inainte?

| Dumitru_Alexandru_1995_MKq1 explică (pentru Roxin):

E recenta problema.nu merge cu reset