| soph999 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu internetul meu.Deci paginile web nu mi se deschid, sau mi se deschid fooarte greu; cu internet explorer nu merge deloc; videourile mi se blocheaza si isi revin dupa 5-6 secunde sau chiar mai mult. Deci chiar nu inteleg de ce "reactioneaza"astfel.
Nu am multe programe instalate, deci nu cred ca memoria e de vina.

oare ce ar putea fi?
va rog, putin ajutor! niste sfaturi big grin
multumesc!

11 răspunsuri:
| essy a răspuns:

Reformateazalbig grin

| Ang3l_9631 a răspuns:

Deci ori internetul este f prost schimba nu mai folosi internet explorer incearca cu Mozilla sau cu Google Chrome daca nu merge nu stiu cu atat te pot ajuta baftawinking

| waXonwaXoff a răspuns:

Foloseste google chrome

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intampla si mie. e din vina calculatorului. e prea obosit sau nu e folosit de loc...trebuie sa fie undeva la mijloc.

| DonAnonymius a răspuns:

Nu ai programe instalate dar windows-ul este intr-o continua diversificare.Sunt multe. foloseste CCleaner! Iti va merge mai bine.Si reinstaleaza-ti versiunea de Adobe flash player cu versiunea cea mai noua.

| SugarAndSpice a răspuns:

Da. Si eu am patit la fel. NU-mi mergea nimic, nici-un program, youtube se miscau f lent...Si mi-am reinstalat windowsul si acum merge ca uns. Sau; oti incerca sa reinstalezi browserul de internet.

| SpeedMax a răspuns:

Descarca si incearca google chrome are o viteza mare, trebuie sa mearga.

| adutzadragutza a răspuns:

Pai...thinking prima mea solutie ar fi, sa instalezi din nou windowsul, iti iei pe cd iti trebuie de pe pc, dar mai intai instaleaza un antivirus bun exemplu not 32 e bun eu il am. 1 instaleaza antivirusul, scaneaza ce iti trebuie de pepc sa vezi daca are virusi, daca nu le pui pe cd, apoi dezinstalezi windows-ul, daca nu sti cheama pe cineva care se pricepe. Apoi dupa ce instalezi din nou, iti pui pe pc din nou antivirusul( findca il iei si pe el pe cd ), apoi vezi daca iti face tot asa. Cam asta ar fi eu zic ca e de la virusi, sau chair worm(viermi), se ia de pe site-uri si se raspandesc instantaneu, ii poti lua si de pe mail. Sper ca te-am ajutat indeajuns. Funda?big grin plz hai ca nu costa nimic happy

| alex2009 a răspuns:

Reformateaza pc-ul si dupa intretine windowsul pentru o fuctionare buna cu cc cliner sau tuneup utilities.

| ronin33dan a răspuns:

Pana sa apara Chrome, mozilla era tatic, nu ca acum nu ar fi, dar parerile sunt impartite(eu am folosit si folosesc mozilla). UITA DE internet expl. Daca nici cu mozilla nu-ti merge netul sau merge tot ca pana acum, nu este vina ta, funrnizorul tau de net ti-a taiat din teava, este ca si cum ai inchide apa la robinet. Nu are treaba cu compul, viteza la net ti-o da providerul (furnizorul de net ) si nicidecum compul. Testeaza ce ti-am zis dupa care daca nu merge du-te si rupele capul (cred ca ai net de la romtelecom, astia mai fac asa)! Succes!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu browserul este de vina, suna la furnizorul de internet