| ysi a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu router-ul (Am Router TP-LINK). Am internet la laptop.dar la telefoane imi cere o parola,am bagat parola care se afla pe dosul routerului, dar tot nu merge..la nici un telefon la care am incercat nu a mers.Imi puteti spune de ce? Sper sa ma ajutati cu un raspuns bun.
DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sugerez sa reconfigurezi router-ul. parola de sub router e pentru administrare din panoul de control.
http://totallasttutorial.weebly.com/......reless-rds

| DeyCj a răspuns:

Că nu e setat cum trebuie router-ul, sau ai greșit parola.Verifică cum e setat router-ul accesând adresa IP a acestuia din browserul de internet(necesita obligatoriu conexiune pe cablu) și apoi la Wifi/security verifică cum e setata parola, sau schimb-o cu o alta.Succes

| StefanKogut a răspuns:

Telefoanele nu folosesc parola aia. Routerul trebuie configurat cu o parola pentru access wi-fi, dupa care configurazi telefonul sa folosesca reteaua respectiva cu parola configurata. Cheama un prieten sa-ti configureze routerul daca nu te pricepi, sau instaleaza TeamViewer si acorda acces cuiva care se pricepe.