| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce se-ntampla cu una din componentele calculatorului că nu-mi dau seama? La un moment dat se simte un miros de ars si se opreste brusc tot sistemul, apoi când îl repornesc e in regula şI dispare acel miros... iar cand caut sa simt de unde vine mirosul, pai ma opresc la tastatura, ciudat nu prea cred...

De 3 ori m-i s-a intamplat la interval de 3 saptamani cam asa, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| rsn13 a răspuns:

Daca nu e in garantie si nu e nici sursa de vina problema este cu siguranta placa de bazi si tot ce poti face este sa o schimbi (iti recomand sa nu iei acelasi model)

| CatalinMG a răspuns:

Se poate sa fie sursa de vina, este cam prima componenta din calculator care se arde. Daca te pricepi la calculatoare desfa-l si verifica daca nu cumva sursa are prea mult praf pe ea, dar daca ai garantie este indicat sa il duci la service daca nu vrei sa te risti sa il desfaci tu si sa pierzi garantia.

| Nu conteaza a răspuns:

Du-l la service si nu-l mai folosi adica niciodata nu sti ce se poate intampla si + miroase si a ars straight face