| cookie_1240 a întrebat:

Nu stiu cum am facut dar de la o vreme (de azi chiar) toate imaginile si pozele mi se deschid in Microsoft Office Picture Manager.
Cum fac ca sa se deschida toate, ca inainte, in Windows Picture and Fax Viewer?

2 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie dupa ce am instalat Microsoft Office. Si-a setat el automat ca program implicit pentru deschiderea fisierelor imagine, acel program.
Poti face exact cum a spus cretzufinish: Dai click dreapta pe unul din fisierele imagine -> Open with -> choose program, selectezi windows picture and fax viewer, si bifezi casuta aia unde scrie "retine alegerea pentru toate fisierele de acest tip", si dai ok. happy Succes!

| cretzufinish a răspuns:

Click dreapta- proprietes si la Open with apesi pe Change si selectezi Windows Picture and Fax Viewer- Apply si OK. Gata