| SkenWell a întrebat:

Nu stiu de ce dar dintr-o data a inceput windows-ul cand apas pe ceva de pe desktop sa imi deschida singur File Explorer.

5 răspunsuri:
| Fury12 a răspuns:

E virusat

| acolosa a răspuns:

Ai descărcat/instalat ceva recent? Există probabilitatea să fie vorba de ceva general vorbind "virus".
Închide toate aplicațiile.
Deschide Task Manager (Manager de activitati) dacă reușești. (click dreapta pe bara de start și îl găsești acolo)
Caută la procese pe acelea care nu îți apăreau acolo înainte când aveai toate aplicațiile închise și caută informații despre ele dacă nu le recunoști.
Poți încerca un antivirus variantă gratuită dacă nu ai deja unul, ceva în genul Malwarebytes sau pe care îl preferi și rulează o scanare completă pentru a fi sigur cu ce te confrunți, ceva virus sau altceva.

| SkenWell explică (pentru acolosa):

Am avast

| acolosa a răspuns (pentru SkenWell):

Ai încercat să scanezi computerul?

| Viorel7281 a răspuns:

Daca ai Windows 10 e posibil sa fie de la el.Si mie uneori mi se intampla sa apas o tasta ce e menita sa faca o anumita comanda si sa faca altceva in schimb.Un restart ar trebui sa fie suficient. Daca nu te sfatuiesc sa iti schimbi tastatura(daca ai mai avut probleme cu ea) sau sa iti reinstalezi windowsul