| LaythY a întrebat:

Nu știu de ce, dar tot primesc pe telefon mesaj cum că "A fost colectata o eticheta noua. Eticheta este goala sau telefonul nu este aliniat".Cum pot sa scap de mesaj?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine-i expediatorul? Ai un program care iti face asta. Trebuie vazut care-i.

| LaythY explică (pentru Salontanul):

Nu imi apare niciun program. Apare pur si simplu pe un fundal negru.

| Salontanul a răspuns (pentru LaythY):

Da. Dar sus de tot trebuie sa apara un numar de telefon daca-i SMS si o adresa de e-mail daca-i mesaj.

| Iuşan_Andi_1987 a răspuns:

Am avut în spatele telefonului in husa cc, ai de aceea când iti este activat nfc primesti, astfel de msg.

| Roman_Dragos_1961 a răspuns:

Ce inseamna,, eticheta e goala sau telef.nu este aliniat

| Huiculescu_Alex_1996 a răspuns:

Ai telefonul in apropiere de ceva cu cip, sau alt telefon, cu care telefonul incearca sa se cupleze.
Eu puneam telefonul pe o carte imprumutata de la biblioteca si imi aparea intruna. Pana sa mi dau seama ca este din cauza cipului din carte ( biblioteca are un sistem de imprumut automat) a durat ceva.
La fel imi apare si daca pun teleofnul in dreptul cartelei de intrare la biblioteca

| Florinel_Mircea_1981 a răspuns:

Ti sa activat funtia NFC ai cardul pus la tel in husa sau ceva dispozitiv magnetic linga tel inta in setari la mai multe si dezactiveaza funtia NFC permiteti dispozitivului sa se bla blaba cu dispozitivul din apropiere cu placere