| StefanDrg a întrebat:

Nu sunt la curent cu tehnologia. Ochelarii VR se pot conecta la PC? Pentru PC ma intereseaza

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Stefan,

Ca sa poti conecta acei ochelari VR, iti trebuie cateva chestiute suplimentare. Nu e ca orice VR compatibil pe orice sistem de operare Android.
Trebuie sa tii cont si de placa video. Poti sa alegi o calitate net superioara cu Nvidia GEFORCE GTX VR READY sau RADEON VR READY. Totusi, preturile sunt putin piperate: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/vr/

In concluzie, nu. Ochelarii VR simpli nu pot fi conectati la un PC.

O zi placuta sa ai!
Funda?; x