| smartboss88 a întrebat:

Numa eu am viteza de upload la rds la abonamentu de 1000 fibra optica 200 mbps?
Si pe extern am la upload 200 mbps. or marit astia viteza fara sa zica?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se pare că da. Îți pare rău că plătești net de 100 mb și primești net de 200 la același preț? happy. Succes

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS
Dacă ai net de 1 Gb și ai viteză de 200 mb ar fi o idee să faci o sesizare la ei.Vezi la ei pe site că este numărul de telefon pentru sesizări și reclamații.E 24/7.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una e Mbps alta e MBps.
http://testmy.net

Fa-ti un test de uplod si vezi ca alaturat de x MBps este x Mbps. Mbps este viteza reala.

| smartboss88 explică:

Voi nu ati inteles... Eu am download 933 mbps si upload 205 mbps. Am pachetul de 1000 mbps de la rds si din cauza ont-ului nu mere pana la 1000 ci doar pana la 933. ideea era ca inainte aveam upload extern 30 mbps si 100 in retea acuma am 200 pe amandoua. Si da stiu foarte bine diferenta dintre mbps si MBps

| DeyCj a răspuns (pentru smartboss88):

Cu abonamentul de net gigabit.Aia se referă la maxim 1 Gb/sec, deci e normal să ai între 930-999 mb/sec.Și pe fibră optică există pierderi pe rețea, la care se adaugă numărul de useri conectați, de acolo e că nu ai 1000 mb/sec.E normal.
Dacă folosești echipamente interconectate atunci nu ar strica un reset/reconfigurare a acestora.