| Carasin a întrebat:

O aplicație pe telefon de la care sa dau sunetul foarte incet? Pe la 2% din 100

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde pentru ce doresti sa scazi volumul.
Daca doresti sa scazi semnalul la iesirea de casti, atunci se poate atenua printr-un potentiometru logaritmic sau alt sistem rezistiv.
Daca doresti sa scazi doar in castile telefonului, atunci aceasta nu este posibil, fiindca si ceea mai mica treapta digitala este mai mare de 2%, dar deja este imposibil de perceput si cu urechea perfecta.

| FonAfon a răspuns:

Nu cred că există. Cred că telefonul fizic nu este făcut pentru asta.
Mai bine astupi căile/calea pe unde trece sunetul cu niște patafix.

| Anonim53220 a răspuns:

Sunetul il poti controlo si cu degetul, gen dai pe butonul de volum si pui repede degetul si poti sa pui mai putin decat 5% sau cat se pune cand apesi odata pe buton

| Carasin explică (pentru Anonim53220):

Era o aplicație pe google play dar nu mai știu cum se numește