| SonicAndrei a întrebat:

O folie de protecție foarte groasă (0, 33 mm) și foarte dură (9 H) afectează touch screen-ul telefonului?
Vreau să-mi iau un Samsung Galaxy S4 și îmi va trebui și o folie de protecție pentru ecran. Vreau să am o protecție bună, dar și să arate bine, așa că am ales husa oficială Samsung „Protective Cover +", dar am dubii la folie.
Prima variantă e chiar folia originală de la Samsung (http://www.samsung.com/......I950CTEGWW ). Aceasta e cam scumpă (70 lei), dar sunt 2 bucăți a câte 35 lei practic. Calitate 100%. Aici e de la eMAG: http://www.emag.ro/......EXMM0BBBM/
A doua variantă este să iau sticlă securizată (tempered glass) fiindcă protejează mai bine telefonul. Am găsit asta: http://www.mobiledirect.ro/......203w2.html
Aceasta de la Mobile Direct pare mai bună fiindcă e de 3 ori mai dură, e mai groasă și e mai transparentă cu 7%. Totuși, ar putea afecta puțin atingerea foarte fină a ecranului (sensibilitatea touchscreen-ului)?
Mai am o mică problemă: tempered glass de la Mobile Direct costă 49, 99 lei, iar pentru 1 ban trebuie să plătesc transportul în valoare de 9, 99 lei. Pentru acei 10 lei de la transport aș mai comanda un produs, dar nu știu ce... Mă gândesc la un card, dar parcă sunt mai scumpe acolo decât în magazine (deci nu am făcut nimic).

Aș vrea să-mi dați răspunsuri cu cât mai multe motive, chiar dacă e vorba despre o folie banală.

Răspuns Câştigător
| Nero a răspuns:

S4 vine de la sine cu gorila glass care deja este un plus enorm.Nu e nevoie de o folie superr-groasa pentru a nu scadea din claritate si din touch care da, poate fi afectat.