| SSaleu20 a întrebat:

O idee cum sa pun un fan controllere daca am 3 fanuri pe partea din fata? Adică nu e loc acolo? In spate jos sub placa video? Sau sa dau o gaura in tavanul carcasei? E vorba de o carcasă generos titan 750 green. Am apucat sa dau comanda și nu as vrea sa mai plătesc iar transportul. O idee? Unde sa îl pun?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cat bagi mai multe ventilatoare, cu atat se complica mai tare situatia.
Nu numarul ventilatoarelor conteaza, ci fluxul de aer care se schimba (si nu se incurca! ) in interiorul carcasei!
Deseori, daca demontezi una din lateralele carcasei (ceea din partea componentelor), racirea sistemului poate fi mai buna.
Oricum, temperatura din carcasa NICIODATA nu va fi mai joasa decat ceea din camera, dar va fi mai mica decat ceea a procesorului (fiindca temperaturile se aduna).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Aia cu lateralele e sfinta. Solutia saracului, dar de cele mai multe ori merge ca unsa!

| SSaleu20 explică:

Am văzut acum că are integrat deja un fan controllere, scuze