| Superior a întrebat:

O imprimanta care imprima pe DVD, dar poate scana si documente scriese sau desene pentru a fi convertite intr-un format digital. Buget maxim 350 lei. Prefer de la PC Garage,EMAG,Altex,Flanco, evoMAG.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.compari.ro/......cd-dvd-da/
Eu zic sa iei una scumpa si la care sa gasesti cartuse resetabile. Eu m-am ars cu imprimantele si imi cumpar numai cu cartuse resetabile.

Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca gasesti la asemenea pret, vor fi aproape de "unica folosinta", adica foarte slabe.
La pret dublu insa gasesti scule acceptabile calitativ.

| Bula a răspuns (pentru Superior):

Dai inca 40 lei pentru +2 ani garantie, atunci poate merita, dar sa fie cu cartuse resetabile, reancarcabile.

| dannyel86 a răspuns:

Un astfel de dispozitiv cu functionalitatile dorite nu gasesti la un astfel de pret (cel putin nu calitativ). Sunt imprimante care costa peste 350 de lei, care nu printeaza pe dvd, cu atat mai putin vei gasi una care sa faca si asa ceva, in acelasi pret.
Se presupune ca astfel de dispozitive sunt folosite in afaceri, fie ele si personale (imprimari imagine disc nunta, imprimari foto disc album, etc), activitate din care tu sa obtii profit si sa acoperi si investitia facuta.
Daca e pentru uz personal, fara beneficii banesti, o astfel de investitie nu merita.
Daca ai o afacere, cumpara una care sa merite, dar nu la 350 de lei.

| Superior explică (pentru dannyel86):

Atunci renunt la imprimarea pe DVD, nu cred ca m-ar avantaja mult, fiind un moft.