| ScortSyndicate90 a întrebat:

O intrebare: Cum au unii pe monitoare cu refresh rate de 60 120 144hz cu vsycn-ul sau G-sync-ul on (pornit) peste 200 300 de fps-uri? Pe langa faptul ca poate au pc-uri de la nasa ce au facut? Setari in windows sau ceva tunat la monitor? Habar nu am. Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cum a zis si Nox... daca nu ai un pc ultra performant nu poti ajunge la fps-uri maxime! driverele sau setarile te ajuta putin dar restul tine de pc-ul care-l ai si nu numai placa video ci si procesorul si ramii care ii ai si nu in ultimul rand un ssd! Fiecare dataliu mic conteaza ca sa ajungi pana sus happy

| N0xEterniS a răspuns:

Nu e vorba de vreun secret, doar un pc foarte bun.
Sunt multi care cer '' vreau sa stiu cum pot sa maresc FPS in jocuri, nu veniti cu, ia-ti gpu sau cpu mai bun''. Nu poti castiga FPS asa magic, daca te asiguri ca ai ultimul driver, ca inchizi programe ( daca ai multi rami, nu te mai deranja, nu face vreo diferenta ), ca mai dai restart din cand in cand, verifici temperaturile, asta e, atatea FPS iti poate scoate PC'ul tau.
TotalBiscuit pentru a juca toate jocurile la ultra 144hz / 144 FPS are Titan X. ( nu ma refer la un amarat de Cs:Go, LoL, Metin ci la BF1, Destiny 2, AC:O, HellBlade:S'S ).
Deci raspunsul, dupa cum ai spus si tu : PC de la NASA, nimic altceva.

| JackR a răspuns:

Uite aici cum: https://www.overclockers.co.uk/......01-8p.html

Costa cat 2 Dacia Logan noi, dar scoti peste 120 fps, la rezolutie 4K si setari Ultra, cam in orice joc de pe piata.

| JackR a răspuns (pentru JackR):

Si daca vrei mai mult, ia-l p-asta: https://www.overclockers.co.uk/......06-8p.html

Sau iti cumperi o garsoniera in centru sau un apartament in Drumul Taberei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii cu expresiile lor precum "PC NASA" voi chiar nu ati vazut mining rig de ethereum ruland GTA V la 1k~5k FPS...

| iar99Teo a răspuns:

1. - Poate au placi video performante. (fps-urile in joc sunt legate si de performanta placii video. Poate fi un PC mai slab din restul punctelor de vedere dar cu o placa video performanta)
2. - Au setat rezolutia mai mica si placa video pe setari de performanta( nu pe calitate) in windows
3. - au redus din detaliile grafice din joc
4. - au facut overclock la placa video