| andreigroza19 a întrebat:

O intrebare.E ceva ciudat cu site-ul asta.Acest site www.tpu.ro sustine libertatea pe internet...de asemenea nu incurajeaza pirateria si nu putem posta siteuri de piratare.Cum sa sustii libertatea internetului fara a susitine si piratarea... Pirateria face parte din internet.Se gaseste peste tot. Uitati cum va afecteaza ACTA libertatea pe internet:

http://www.youtube.com/watch?v=ml0t5EOAEmY&feature=playe r_embedded

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Andrei, esti stupid. Nici macar filmul ala nu sustine pirateria. Vrei sa joci un joc? Exista versiune demo, o joci, iti place, il cumperi. Nu ai bani? Nu il joci acum, sau astepti sa il prinzi redus peste citeva luni. Nu ai bani de Photoshop? Foarte bine, exista Gimp sau Paint.NET. Nu ai bani de Windows? Ia si foloseste Linux, e gratuit si poti bine mersi sa te dai cu el pe net si sa iti faci temele pentru la scoala. Si tot asa...

P.S. ACTA tinteste de fapt agricultura traditionala si medicina alternativa, insa prostimea nu vede decit "vai, nu o sa mai pot sa vad seriale piratate si nu voi mai putea jocuri sparte, ce tragedie".

| andreigroza19 explică:

FILMUL ALA...nu are legatura cu intrbarea.Asta se intampla daca ACTA castiga...

| andreigroza19 explică:

Totusi cati dintre voi v-ati gandit ca site-ul acesta ar putea disparea?

| mixxjim a răspuns:

Nici mie nu-mi place sa port haine pe mine, si totusi le port, ca daca as umbla in pielea goala pe strada as fi arestata. dar imbracata pot striga cat vor ca oamenii au dreptul sa umble dezbracati unde vor si cand vor, dara fara sa ma salte politia. e acelasi lucru, daca ar permite chestiile de piraterie ar fi inchisi, si atunci s-ar termina cu orice sustinere a libertatii pe internet si cu ajutorul pe care il primesc zilnic atat de multe persoane aici. sper ca te-am lamurit un pic. happy