| Wakiri a întrebat:

O intrebare legata de windows 10! Deci eu am cumparat PC-ul meu in urma cu cativa ani windows 7( de atunci nu cred ca am mai reinstalat windows-ul) si nu stiu daca am primit o copie originala de windows 7 sau l-am luat de pe internet... exista vreo modalitate de a vedea daca copia mea este "geniune" deoarece doresc sa fac upgrade-ul gratis la windows 10 geniune. si vreau sa am cel oficial de la Microsoft... fara activator fara crack.
Si daca windows-ul meu 7 nu e geniune... stie cineva cum ar trebui sa procedez? eu ma gandeam sa imi cumpar o copie ieftina de windows 7 oficiala ( inca nu am gasit ieftin) sa o instalez si sa ii dau upgrade.
Daca aveti alte sugestii sau vreun site de unde sa imi cumpar windows 7/8/8.1/10 oficial... Mersi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca nu ai mai instalat windwosul de cand ai cumparat PC-ul, te intreb, a venit instalat cu windows 7? Daca daa, atunci windowsul tau este legal si ca sa updatezi la w10 trebuie sa mergi in control panel-windows update si sa updatezi toate de acolo. Dupa ce ai updatat iti va veni acea iconita mult discutata. Daca nu ti-a venit, atunci nu e windows legal.Normal si un windows iratat si activat ar trebui sa primeasca acea iconita.Incearca sa updatezi cum am zis si apoi vezi daca vei primi notificarea de w10. Dupa ce ai updatat, lasi updatele de windows activate.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa vezi daca windows-ul tau este genuine, dai click dreapta pe my computer si apoi propietes.Tocmai jos vei bedea daca este sau nu genuine.