| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei care sunt priceputi in domeniul calculator:
AM SISTEMUL ASTA:
- Intel Pentium Dual CPU E2180 2GHz

-Placa video : Radeon x1550 Series 512 mb DDR2

- Memorie 2GB ram DDR2

- PCI-E x16 1.0

-Placa de baza GBT; Model: GBTUACPI

-HDD 250GB

-Sursa Delux 450W.

Va merge placa asta daca mai bag 1gb ram?
http://shortcutcomputer.ro/......ot_p27257/

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Fata de ce ai daca cumperi acea placa video de care ai mentionat mai sus si adaugi inca 1gb ram...o sa mearga mult mai bine

4 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Daca ai slot - PCI-E x16 pe placa de baza atunci poti sa cumperi linistit acea placa video

| Hitback a răspuns (pentru Sheldon):

Asta stiu. dar o sa mearga bine la ce configuratie am? la jocurile astea mai ales: League of Legends, World of Tanks. Ps. nu vreau grafica maxima doar sa nu am lag in joc ca acum ( fms 5-20) vreau peste 20 fms++ big grin raspunde terog.merci.

| Sheldon a răspuns (pentru Hitback):

Cu acele configuratii acele jocuri o sa iti ruleze binisor

| Hitback a răspuns (pentru Sheldon):

Binisor= mai bine ca acum? adica 5-20 fps?

| Hitback a răspuns (pentru Hitback):

Fata de ce ai daca cumperi acea placa video de care ai mentionat mai sus si adaugi inca 1gb ram...o sa mearga mult mai bine