| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare poate stupida...

Tocmai ce m-am mutat cu chirie, iar pe langa cablu TV am vazut ca are si internet. Nu am PC ca sa conectectez la net.
Intrebarea mea este : Daca am cablu de internet, NU detin PC si cumpar un router wifi de la altcineva, cu ajutorul cablului pentru internet pot folosi un router wifi? Ma gandesc ca odata cumparat de la altcineva routerul este direct configurat si nu mai este necesara configurare cu ajutorul PC-ului.

Mentionez ca singurele retele wifi pe care le-am folosit au fost cele de prin oras si cel prin Hot-Spot portabil. Nu stiu cum sta treaba cu router-ul. De pe internet am aflat ca se configureaza cu ajutorul PC-ului. Ei bine, n-am PC momentan.

Este bine cum vreau sa fac eu?

Răspuns Câştigător
| Emankonovici a răspuns:

Trebuie sa-l configurezi manual.Primesti o parola si bagi parola.Merge si la pc si la telefon.Pace

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Routerul trebuie configurat pentru reteaua noua