| zippy95 a întrebat:

O intrebare vi se par normale temperaturile procesorului minima 63 grade si maxima 67?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Temperatura sa poate ajunge pana la 105 grade celsius. Uite aici: http://ark.intel.com/......e-1_80-GHz
Uita-te la Package Specifications/ T junction. E data in grade celsius.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Depinde ce procesor ai. Spune-mi numele lui. Raspunsuri de astea: e bine, nu este bine, fara sa stii procesorul sunt date de cei care nu se pricep.

| zippy95 explică (pentru Salontanul):

Intel pentium cpu 2117u 1, 8Ghz 2CPUs

| Salontanul a răspuns (pentru zippy95):

Temperatura sa poate ajunge pana la 105 grade celsius. Uite aici: http://ark.intel.com/......e-1_80-GHz
Uita-te la Package Specifications/ T junction. E data in grade celsius.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu sunt deloc ok, al meu nu atinge atata.

| DamianTPU a răspuns:

Sunt ok. Dar nu pot sa zic ca sunt perfecte.
Incearca sa il mai lasi sa se raceasca.

| xLionel a răspuns:

Vechiul meu PC a atins o temperatura de 103 grade si a dat bluescreen laughing De obicei si PC-ul meu avea o temperatura asemanatoare dar dupa cum am spus mai sus dupa un timp s-a dus...

| Ionutz_Achirei_1987 a răspuns:

Un pic ridicat, dacă nu-și da reset pc e bine, trebuie un pic de pasta la procesor