| IonelaBianca a întrebat:

O persoana mi-a vandut un iPhone 4 codat pe Vodafone UK.
Intrebarea mea e, ce se intampla daca introduc o cartela Vodafone? Se va intampla ceva rau cu iPhone-ul? O sa mearga deodata ce e tot Vodafone?

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Trebuie decodat.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

In imagini, jocuri, aplicatii poti sa intrii si fara sim in telefon.Altfel trebuie decodat.

| AlexDu a răspuns:

Ori nu iti va ''citi'' cartela, ori va merge. Oricum poti sa il decodezi online sau sa il duci la service.

| robiiusan a răspuns:

Nu se va intampla nimic dar nu te va lasa sa intri in telefon.

| IonelaBianca explică (pentru robiiusan):

Sa intru in jocuri si poze sau nu ma va lasa sa intru la apelare si mesagerie?

| sltlp a răspuns (pentru IonelaBianca):

Deloc. O sa fie bun de nimic in mare parte...